Уко-Пека Лууконен направи 20 спасявания за 2-ри пореден шутаут, Сейбърс победиха Блекхоукс с 3-0
AP News | 2024-01-19 | 04:48:49

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Уко-Пека Лууконен направи 20 спасявания за втория си пореден шутаут и Бъфало Сейбърс победиха Чикаго Блекхоукс с 3-0 в четвъртък вечерта в мач, преместен за ден поради сняг.

Земгус Гиргенсонс, Джей Джей Петерка и Расмус Далин вкараха гол.

Луконен записа третото си прекъсване в кариерата си в НХЛ, също победи Сан Хосе с 3-0 в понеделник. Най-доброто му спасяване дойде при оставащи 5:45, когато спря Рийз Джонсън от близко разстояние при възможност 2 на 1.

Арвид Содерблом направи 27 спасявания за борещия се Чикаго. Блекхоукс имат две победи в последните си 11 мача.

Гиргенсонс откри резултата при 7:33 до края на втория период. Той пренасочи удар на защитника Райън Джонсън пред вратата.

Петерка направи 2-0 в 2:57 на третия след удар, дошъл зад голлинията на Чикаго. Ударът на Петерка рикошира в дясното рамо на Содерблом в мрежата.

Центърът на Блекхоукс Филип Курашев получи петминутен голям удар за борд 5:19 в третия след опасно попадение, което прати защитника Ерик Джонсън в дъските с глава първи .

Далин направи 3-0 в последвалата силна игра, отбелязвайки при 6:06. Далечният удар на Далин беше отразен от защитника на Блекхоукс Алекс Власич в мрежата на Чикаго.

Далин получи уникална дузпа за Сейбърс пет минути след началото на втория период. Докато се подготвяше да излезе от наказателното поле, Далин игра с шайбата с пръчката си, преди краката му да ударят леда — така Сейбърс получиха отборно наказание за намеса на пейката.